fbpx

Hip-Hop

Hip-Hop on lifestyle (elustiil), mis saanud alguse 70ndatest ning pärit noortelt New Yorki tänavate afroameeriklastelt, mis hiljem levinud kiirelt üle kogu maailma. Hip-Hopi peamisteks komponentideks on R&B, popping (electric boogie), MCing, DJing, graffiti art, beatboxing ja breakdancing. Tantsuline materjal ja koreograafiad on inspireeritud artistidelt nagu: 50 CENT, Aaliyah, R Kelly, Alicia Keys, Justin Timberlake, Missy Elliott, Usher, Black Eyed Peas jne.

DanceAct Tantsustuudio on rahvusevahelise tantsukontserni Dance2XS liige ja ametlik esindaja Eestis. Meie üheks eemärgiks on Hip-Hop tantsukultuuri edendamine ja arendamine parimale tasemele. Suurepäraseks näiteks on DanceAct’i ja Dance2XS’i korraldatav meistriklasside sari “DanceAct CityCamp”. Koostöös Dance2XS’iga on meil hea võimalus tuua Eestisse maailmakuulsate popstaaride tippkoreograafe ja tantsijad!

Dance2XS on loodud aastal 1998 selliste koreograafide ja tantsijate poolt nagu:
Patrick Chen ( LA & Chicago)
Henry Lee (NYC)
Jill Misawa (Hawaii)
Projekt sai alguse Illinois’i Ülikoolist (University of Illinois at Urbana-Champaign – UIUC), kus grupp aktiivseid noori tantsijaid astusid üles erinevates show’des. Esinemisi saatis suur edu, mistõttu otsustati rajada praeguseks üks tugevamaid ja arvestatavamaid tantsugruppe Kesk-Läänes (USA kesk- ja põhjaosad). Peagi levis Dance2XS’i populaarsus üle kogu Ameerika – Illinois’i Ülikoolist kuni Michigani, Indiana, Chicago ja New Yorkini. 2003. aastal muutus kompanii rahvusvaheliseks, kuhu nüüdseks kuuluvad Hispaania, Portugal, Inglismaa, Itaalia, Brasiilia, Tðehhi, Eesti, Norra ja Austraalia.
Teksti autor: Anvar Kruus / DanceAct

Kus trennid toimuvad?

Vali linn