fbpx

BAILATINO®


Mis on Bailatino®?

Bailatino®, see on kaasaegse treening- ja tantsustiili nimetus. Bailatino® ühendab ladina-ameerika tantsukultuuri parimad küljed – erinevad tantsud, muusika, rütm ja tempo, kehatunnetus, meeldiv koormus ja tõhus work-out ning emotsioon. Bailatino® tantsutreeningus tegeletakse salsa, reggaetoni, bachata, samba, merengue, cha-cha, mambo ning mitmete teiste populaarsete
 ladina-ameerika tantsudega.

Bailatino® ei eelda varasemat kogemust tantsu- ega fitnessi valldkonnas, sest töö algab trennis A’st ja B’st ning edasi liigutakse vastavalt treeningrühma arengutempole! Bailatino® pakub rõõmu trennist ja tantsust nii algajale kui ka esitab tõsiseid väljakutseid professionaalsele tantsijale, sest grupid on Bailatino® süsteemis jaotatud vastavalt raskusastmele ning kogemustepagasile. Bailatino® tantsutreening sobib kõigile olenemata vanusest, soost või kehakaalust! Selles trennis pole vaja partnerit, kuna töö käib samal põhimõttel nagu teiste moodsate tantsustiilide tundides- igaüks enda eest väljas!

Bailatino® on kaitstud kaubamärk, mida esindab eksklusiivselt DanceAct Tantsustuudio MTÜ.

Milleks on Bailatino® hea?

Regulaarne ja korrapärane Bailatino®-ga tantsutreeninguga tegelemine parandab figuuri ning annab hea füüsilise koormuse, kuna tegemist on efektiivse rasvapõletustrenniga. Kindlasti annab Bailatino® tantsutreening ka vastupidavust. Isegi nendel, kes harrastavad Bailatino® tantsutreeningut vaid kuni paar korda nädalas, paraneb enesetunne juba sellepärast, et ainevahetus hakkab tänu liikumisele paremini tööle. Ärgem unustagem vanasõna – terves kehas terve vaim! Bailatino® tantsutreening annab ka parema koordinatsiooni ja graatsilisuse. Sellel põhjusel on ta väga hea vaheldus neile (eriti naistele), kes harrastavad muidu mõnda jõulisemat ala. Eriti hästi mõjub Bailatino® tantsutreening talje, tuhara ja reie piirkonna lihasgruppidele, kuna nendele piirkondadele langeb selles trennis kõige suurem koormus. Boonuseks on kindlasti parem kehahoiak, millele pööratakse Bailatino® tantsutreeningus väga suurt tähelepanu, see omakorda koos parema koordinatsiooni ja füüsilise vormiga muudab igaühe enesekindlamaks. Ning ärgem unustagem tantsuoskust – Bailatino® tantsutrennist saad ka selle!

BAILATINO ® on Euroopa Liidus registreeritud kaubamärk (reg nr 013434998), selle kasutamine on lubatud üksnes kaubamärgiomaniku loal.

Bailatino® tantsutreenigutega tegeleb DanceAct Tantsustuudio Eestis alates 2000. aastast. Lisaks täiskasvanutele mõeldud Bailatino® treeningutele, toimuvad DanceAct Tantsustuudios treeningud ka mudilastele, lastele ja noortele.

Bailatino® väikelastele

Bailatino® väikelastele on mänguline tantsutund, kus väikesed tantsijad alustavad lihtsamate ladina-ameerika tantsude sammude õppimist. Treening arendab koordinatsiooni, rütmitunnet, kehalist liikumist ja koreograafilist mälu. Õpitud tantse esitatakse DanceActi kontserditel. Samuti on väikesed tantsijad edukalt esinenud festivalil Koolitants ning osalenud paljudel muudel üritusel.

Bailatino® lastele ja noortele

Bailatino® laste ja noorte trennides õpib tantsija tundma ladina-ameerika tantsukultuuri kogu selle mitmekesisuses. Trennides omandatakse nii võistlustantsudena tuntud ladina-ameerika tantsude (samba, cha-cha-cha, rumba, paso doble ja jive) figuurid ning nende detailsuseni viimistletud tehnika kui ka muude ladina-ameerika tantsude (salsa, reggaeton, merengue, bachata, salsaton, mambo jpt) sammustik ja nende tantsimiseks vajalik kehaliikumine. Ladina-ameerika tantsude rohkuse ja eriilmelisuse tõttu ei muutu Bailatino® trenn kunagi igavaks ja on väljakutseid pakkuv ka kogenud tantsijale. Kõiki tantse tantsitakse soolona. Treener pöörab tähelepanu nii tehnilise soorituse täpsusele kui ka tantsija isikupära arendamisele.

Kõik Bailatino® trennis käivad lapsed ja noored saavad ka laval esinemise kogemuse. Lavanumbrites kombineeritakse ladina-ameerika tantsude sammustik teiste stiilide elementidega. See annab tantsijale tantsumaailmast laiema pildi ja oskuse ladina-ameerika tantse muude stiilidega põnevalt siduda.

Lapsed ja noored, kes soovivad end proovile panna ka võistlustel, on lisaks tavatrennidele oodatud kandideerima Bailatino® võistlusgruppi, kus trenni tempo on intensiivsem ja tantsijate ettevalmistus veelgi mitmekülgsem.

Teksti autorid: Georg Kodusaar, Elisabeth Kodusaar, Johanna-Maria Soone, Marit Mets / DanceAct