fbpx

BAILATINO ®

Mis on Bailatino®?

Bailatino®, see on kaasaegse treening- ja tantsustiili nimetus. Bailatino® ühendab ladina-ameerika tantsukultuuri parimad küljed – erinevad tantsud, muusika, rütm ja tempo, kehatunnetus, meeldiv koormus ja tõhus work-out ning emotsioon. Bailatino® tantsutreeningus tegeletakse salsa, reggaetoni, bachata, samba, merengue, cha-cha, mambo ning mitmete teiste populaarsete
 ladina-ameerika tantsudega.

Bailatino® ei eelda varasemat kogemust tantsu- ega aeroobikavallas, sest töö algab trennis A’st ja B’st ning edasi liigutakse vastavalt treeningrühma arengutempole! Bailatino® pakub rõõmu trennist ja tantsust nii algajale kui ka esitab tõsiseid väljakutseid professionaalsele tantsijale, sest grupid on Bailatino® süsteemis jaotatud vastavalt raskusastmele ning kogemustepagasile. Bailatino® tantsutreening sobib kõigile olenemata vanusest, soost või kehakaalust! Selles trennis pole vaja partnerit, kuna töö käib samal põhimõttel nagu teiste moodsate tantsustiilide tundides- igaüks enda eest väljas!

Bailatino® on kaitstud kaubamärk, mida esindab eksklusiivselt DanceAct Tantsustuudio MTÜ.

Milleks on Bailatino® hea?

Regulaarne ja korrapärane Bailatino®-ga tantsutreeninguga tegelemine parandab figuuri ning annab hea füüsilise koormuse, kuna tegemist on efektiivse rasvapõletustrenniga. Kindlasti annab Bailatino® tantsutreening ka vastupidavust. Isegi nendel, kes harrastavad Bailatino® tantsutreeningut vaid kuni paar korda nädalas, paraneb enesetunne juba sellepärast, et ainevahetus hakkab tänu liikumisele paremini tööle. Ärgem unustagem vanasõna – terves kehas terve vaim! Bailatino® tantsutreening annab ka parema koordinatsiooni ja graatsilisuse. Sellel põhjusel on ta väga hea vaheldus neile (eriti naistele), kes harrastavad muidu mõnda jõulisemat ala. Eriti hästi mõjub Bailatino® tantsutreening talje, tuhara ja reie piirkonna lihasgruppidele, kuna nendele piirkondadele langeb selles trennis kõige suurem koormus. Boonuseks on kindlasti parem kehahoiak, millele pööratakse Bailatino® tantsutreeningus väga suurt tähelepanu, see omakorda koos parema koordinatsiooni ja füüsilise vormiga muudab igaühe enesekindlamaks. Ning ärgem unustagem tantsuoskust – Bailatino® tantsutrennist saad ka selle!

BAILATINO ® on Euroopa Liidus registreeritud kaubamärk (reg nr 013434998), selle kasutamine on lubatud üksnes kaubamärgiomaniku loal.

Bailatino® tantsutreenigutega tegeleb DanceAct Tantsustuudio Eestis alates 2000. aastast. Lisaks täiskasvanutele mõeldud Bailatino® treeningutele, toimuvad DanceAct Tantsustuudios treeningud ka mudilastele, lastele ja noortele.

Bailatino® mudilastele

Bailatino® mudilastele on mänguline tantsutund, kus väikesed tantsijad alustavad lihtsamate sammude õppimist sellistes ladina-ameerika tantsudes nagu merengue, salsa, samba ja jive. Treening arendab koordinatsiooni, rütmitunnetust ja koreograafilist mälu, julgustab improviseerida ja nautida esinemist laval. Samuti alustatakse ka klassikalise tantsu põhielementide õpetamist, mis võimaldab edaspidi jätkata Bailatino® laste gruppides, kus lisaks ladina tantsudele arendatakse end ka muudes tantsustiiludes.

Bailatino® mudilased õpivad vahvaid tantse ning esitavad neid DanceActi kontserditel. Samuti on väikesed tantsijad edukalt esinenud festivalil Koolitants ning osalenud paljudel muudel üritusel.

Bailatino® lastele

Bailatino® lastetrennides õpetatakse paralleelselt ladina-ameerika tantsudele ka teisi tantsustiile nagu jazztant, klassikaline tants, karaktertants ning kaasaegne tänavatants. Erinevad ladina-ameerika tantsud aitavad lapsel arendada oma musikaalsust ning õppida erinevaid muusikarütme. Tundides arendatakse lisaks tasakaalu, painduvust, plastikat ning improvisatsiooni oskust. Treening aitab koordinatsiooni ja vastupidavuse arendamises. Noori tantsijaid julgustatakse olla loomingulised, tantsumängudes proovivad lapsed luua oma kombinatsioone ning õpivad jälgima ka teiste loomingut.

Grupivaim on tunnis väga oluline, treener õpetab lapsi olema sõbralik ja abivalmis rühmakaaslase vastu. See aitab tantsijaid, kui nad esinevad kontsertidel, võistlustel, tantsufestivalidel ja muudel üritustel.

Teksti autor: Georg Kodusaar, Elisabeth Kodusaar / DanceAct