fbpx

Stuudio ajalugu

Uue kaasaegse tantsuspordi klubi loomise idee tekkis 1999. aastal. Täpsemini andis selleks tõuke mõte hakata Eestis läbi viima bailatino treeninguid, mida kuni 2000. aastani viljeleti esialgu veel ainult Soomes. Ideest sai reaalsus. Alates 2000. aasta septembrist hakati Eestis esmakordselt korraldama bailatino treeninguid. Kuid mitte veel DanceAct’ i egiidi all, vaid väikeses tantsustuudios nimega La Ronda, mis oli peamiselt spetsialiseerunud flamencotantsu õpetamisele.

Bailatino® kogus oma esimese hooaja vältel rahva seas populaarsust ning lõpuks pandigi alus DanceAct Tantsustuudiole esmärgiga viia bailatino suuremate rahvahulkadeni ning hakata õpetama lisaks ka teisi kaasaegseid tantsustiile ning viia läbi oma ala parimaid ja professionaalsemaid tantsutreeninguid Eestis. Stuudio üheks peamiseks missiooniks sai kaasaegse tantsu propageerimine ning rahvale lähemale toomine.

2001. aasta septembris alustas DanceAct treeningutega Tallinnas Narva mnt. 9E asuvates ruumides. Kavas olid Bailatino®, flamenco, funky (praegu hip-hop) ja kõhutants. Kasutada oli üks saal ja tilluke garderoob. 2002. aasta alguses asendus treeningute kavas flamenco uue tantsustiiliga, milleks oli cheerleaders & show.

DanceAct’ i teine hooaeg tõi stuudiole juurde lisaks teise treeningsaali ning garderoobi. Bailatino®, hip-hop, kõhutants ja cheerleaders & show muutusid rahva seas järjest populaarsemaks. Kolmanda hooaja alguses liikus DanceAct esmakordselt oma bailatino treeningutega ka Tartusse ja Pärnusse. Seniajani teeb DanceAct Tantsustuudio koostööd Avancia Ilu- Ja Spordikeskusega Tartus ning Laine Mägi Tantsukooliga Pärnus.

Lisaks tantsutreeningutele hakkas DanceAct tegelema ka tantsuetteastetega. Tegevust alustasid showgrupp, korv- ja võrkpallimängude tantsutüdrukute trupid ning klubitantsijad. Praeguseks kuuluvad DanceAct’ i tantsutüdrukud ja klubitantsijad Eesti parimate hulka. DanceAct’ i tantsijad on saanud tunnustust ka Itaalias, Hispaanias, Soomes ning Lätis.

2003. aasta sügisel täienes DanceAct’ is õpetatavate stiilide loetelu veelgi – kavasse lisandus Eesti jaoks täiesti uus tantsustiil nimega club freestyle. 2006. aasta sügis lisas tantsustiilide loetellu veel ühe uudse ning Eestis ainsa omataolise tantsustiili –Bailatino® mama (tantsutreening lapseootel naistele).

Uute ja huvitavate tantsustiilide rahvani viimine on olnud algusest peale DanceAct Tantsustuudio üks peamisi missioone. Läbi DanceAct’ i on jõudnud esmakordselt Eesti rahvani sellised tantsu- ja treeningstiilid nagu Bailatino®, cheerleaders & show ja club freestyle jpt.

Iga uus tantsuhooaeg esitab DanceAct’ ile uued väljakutsed ning iga aastaga püüame astuda sammukese edasi. Meie eesmärk ja püüe on anda inimestele midagi enamat kui lihtsalt hea tantsutund. Meie soov on, et DanceAct annaks võimaluse tunda rõõmu tantsust, tunda rõõmu liikumisest ja heast seltskonnast ning mis peamine, tunda rõõmu elust.