fbpx

Breiktants

Breiktantsuga olümpiale! Too oma väike tantsufänn breiktantsu trenni!

1970.-aastatel USA-s alguse saanud ja sealt meedia vahendusel üle maailma levinud breiktants kuulub suurde hip-hop tantsude perre. Oma olemuselt on breiktants üks radikaalsemaid, keerulisemaid, füüsilisemaid ning aeganõudvamaid tänavatantsu stiile. See on tantsuliik, kus võimalustel pole piire. Tantsides muusikasse, on ainsaks piiriks Sinu fantaasia.

Tänavalt tulevale kultuurile omaselt on eesmärgiks vahendeid valimata, s.t üksnes tantsulisi vahendeid valides vastane piltlikult öeldes pikali tantsida ehk oma oskustega üle trumbata, kuna ringist väljub võitjana vaid üks. Seeõttu on treeningud väga füüsilised, hõlmates tehnikaid piruettidest, akrobaatika ja sportvõimlemiseni – pole oskust ega teadmist, mis võiks kahjustada Sinu breiki ja aidata leida oma stiil. Algajate rühma treeningutes harjutatakse palju tänapäevase breiktantsu muusika järgi, õppides selgeks breiktantsu põhisammud, misjärel asutakse edasijõudnute rühmas keerulisemate trikkide kallale.

Ühe tantsuhooaja jooksul õpitakse selgeks kaks kava, mida esitatakse talvel ja kevadel toimuvatel esinemistel. Aasta lõpus pannakse kõik õpitud oskused mängu breigi võistlustel. Edasijõudnutel on lisaks crew battelile ja kahele esinemisele kavas ka osavõtt individuaalsest (1 vs. 1) breiktantsu võistlusest. Igal aastal külastab DanceActi breigitreeninguid mõni maailma tipp-breiktantsija, kes tutvustab kuidas tema riigis treenitakse ning jagab kasulikke soovitusi.

Breiktantsu võistlused toimuvad peamiselt batteli süsteemis, kus vastamisi on kaks crew’d ehk mitmeliikmeline breiktantsu rühm või – kaks tantsijat (b-boy’d või b-girli). Breigi treeningute eesmärgiks on jõuda võistlustele, selleks ettevalmistuda, et võitjatena ringist väljuda. Eestis on ideaalne pinnas koolitada uut lainet noori breikareid, kuna siin toimuvad regulaarsed tiitlivõistlused, paljud rahvusvahelised võistlused ning kõige tipuks – breiktants on ametlik olümpiamängude spordiala.